Tábor 11 - 15. 7 2022

Fotografie z 1 táborového dne

Den jsme začali důkladnou rozcvičkou a běžeckou abecedou. Následoval test všeobecné zdatnosti - skok z místa, 50 m sprint a vytrvalostní běh na 0,5 a 1 km. Poté byli vyhlášeni první tři v každé kategorii. Po obědě jsme vyrazili na okružní plavbu parníkem po Máchově jezeře a na procházku borovými lesy, při které se děti nacpaly borůvkami a malinami. Po zmrzce si ještě pár borců "střihlo" na rozloučení kiláček na dráze, někdo i víc! 

Reportáž z 2 táborového dne

I když ráno byla patrná únava z předchozího dne, děti se rychle rozhýbaly a po rozcvičce a hrách jsme vyrazili směr Mšeno. Díky spolupráci se Sokol Mšeno, jsme mohli navštívit jejich lezeckou stěnu, zač moc děkujeme. Také za trpělivé instruktorky :-) Zájem byl zpočátku vlažný, což se po chvilce změnilo a většina dětí odvážně zdolala hned několik cest ,různé obtížnosti. Po důkladném doplnění energie připravenými řízky, jsme se vydali na krásnou, leč náročnou Cinibukovu stezku. Velká pochvala pro ty nejmenší děti - Terezku, Toničku, Helenku a Oliverka, kteří to zvládli bez obtíží! Odměnou za vynaložené úsilí byla vynikající zmrzlina ve Mšeně na náměstí.

Třetí den sportovního soustředění

Tonda a Petra Synkovi, z OK Doksy pro děti připravili orientační trénink se vším všudy! Děti běhaly po dvou mapách, s čipy a na čas. Trénink byl bezvadně připravený, dětem se to moc líbilo a nakonec dostal každý malý dárek. Po obědě následovala chvilka odpočinku a cesta vlakem do České Lípy do bazénu, který jsme měli skoro celý jen pro sebe! Kdyby vlak neměl 15 minut zpoždění, povedl by se dnešní den na jedničku podtrženou :-)

Čtvrtý táborový den - odpočinek? Ani náhodou :-)

Ve čtvrtek jsme se ráno sešli v areálu Termit 25, kde jsme měli na hodinu k dispozici celé sportoviště. To jsme ani nestačili celé využít, ale bezvadně jsme se na něm vyblbli. Děti začaly posilováním na workoutovém hřišti a pak si mohly zařádit na trampolínách, lezecké a provázkové stěně a dalších prolézačkách. Přilehlý les jsme využili k běžeckému tréninku. Rozdělili jsme se na dvě skupiny - zkušenější borci se mnou bez problémů uběhli necelé 3 km, ostatní si zaklusali s Vendulkou a nacpali se borůvkami :-) I když počasí nebylo ideální, děti nás ukecaly a před obědem si daly koupačku v bazénu. Po obědě si děti promítaly pohádku. Kája Špaček slavil narozeniny a všechny nás pozval na zmrzku. Děkujeme! Den jsme ukončili na dětském hřišti, kde si mnoho dětí zavzpomínalo na školková léta... 

Poslední den tábora a loučení

Všechny atlety čekal dopoledne čtyřboj - tedy hod do dálky, skok daleký, sprint na 50 m a vytrvalostní běh na 250 a 500 m. Po obědě čekalo na děti překvapení - vyrazili jsme na koně do Zbynské stáje Unicorn. Ne každý však měl odvahu a chuť se svétz, ale ti kteří ano, si jízdu náležitě užíli! Roztočili jsme to pak v bistru Pod Jasanem a závěr dne si zpestřili hledáním a vykopáváním pokladů, po kterých jsme pátrali pomocí hledačky. Některé rodiče jistě potěší rezavé hřebíky a kusy kovu, které děti s hrdostí uložily do batůžků :-) Loučení bylo dojemné, měla jsem na krajíčku, když mi děti mávaly a rodičům velmi děkuji za podporu a dárky!!

Děkuji Jardovi Jírovi a Vendulce Ryšavé z TRI Clubu Česká Lípa za skvělou spolupráci a velkou pomoc!

Tak zase za rok, co říkáte?! Zatím ahoooooj a krásné prázdniny!

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám