Tábor 10. - 14.7. 2023

Na táboře se nakonec sešlo 21 sportovců, kteří se více méně znali z atletiky, nebo ze školy. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let a nejstarší účastnici 15 let. 

První den tábora

Zahájení proběhlo na sportovišti u ZŠ Doksy, po té jsme se přesunuli do tělocvičny, kde došlo také na oblíbenou vybíjenou. Po výborném obědě jsme se s dětmi vydali vlakem do bazénu v České Lípě, kde se vyblbly na tobogánu, skluzavce, ve výřivce, ale došlo také na krátký plavecký trénink a soutěž v přehazované.

Úterní výlet do Prysku

Druhý táborový den vládlo letní počasí. Ráno jsme se sešli v areálu U Termita, odkud byl jen kousek na orientační trénink, který pro nás připravili David, Anička a Petr z OK Doksy. Bylo to bezvadné a děti to moc bavilo, i když pro mnohé byla orientace s mapou a buzolou docela oříšek... Po obědě jsme objednaným autobusem vyrazili do Prysku, kde jsme podnikli nenáročný výlet po Meixnerově stezce, která nabízí pohybové aktivity a procházku nádhernou přírodou. Odměnou za ušlapané kilometry bylo pak koupání v parádním koupališti.

Sochy z písku a koupání v bazénu

Ve středu jsme si po sportovním dopoledni snědli výborný oběd - na děti čekala rajská polévka, které někteří borci snědli i 5 talířů :-) Odpoledne jsme zůstali v Doksech a navštívili jsme výstavu soch, které z písku dokázal vyrobit Tomáš Bosambo - tatínek našeho nejmladšího táborníka. Dětem se sochy velmi líbily, ovšem s největším ohlasem se setkalo velké pískoviště, kde se i ty starší děti rády vrátily do dětských let a my si mohli dát v klidu kávičku, před procházkou okolím Doks, jež nás zavedla opět do areálu U Termita, kde jsme zakončili den řáděním v bazénu.

Celodenní výlet do Mšena

Stejně jako vloni, jsme ve čtvrtek vyrazili na celodenní výlet do Mšena, které nabízí spoustu parádních aktivit. V Sokolu Mšeno už na nás čekali na lezecké stěně, kde si to děti moc užily. Pro některé to byla premiéra, ale takřka všechny děti si lezení na umělé stěně alespoň vyzkoušely. Řízky, které nám s sebou připravily kuchařky do balíčků, si děti snědly po lezení a protože se mi je nepodařilo přemluvit k menší túře po okolí, mířily naše kroky kam jinam, než do vyhlášených Mšenských lázní, kde děti rozvířily poklidnou atmosféru :-) Nakonec jsme si dali zmrzku ve Mšeně na náměstí a po náročném dni vyrazili domů...

Poslední den 

Týden utekl jako voda a je tu pátek. Dopoledne děti přály Toničce k narozeninám, skákalo se do písku, hráli jsme hry v tělocvičně a děvčata z tanečního tábora pro nás připravila - pod vedením Oleny - krásné taneční představení. K obědu byly lívance, z čehož měly děti velkou radost. Jako bonus nám paní kuchařka ještě připravila vynikající hamburgery. Odpoledne bylo ve znamení koupání, minigolfu a dalších aktivit u Máchova jezera. 

Byl to krásný i když náročný týden. Děti byly skvělá parta a moc si rozuměly. Myslím že jsme si to užili na maximum, i když program jsem musela pozměnit, kvůli horkému počasí. Tak alespoň mám inspiraci pro příští rok :-) A těším se zase za rok!

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám