30.03.2024 Jarní kros v Sosnové

Na Velikonoční sobotu se konaly tradiční závody v Sosnové u České Lípy. Každý kdo se umístil na bedně, si domů odnesl čokoládového beránka. Trenérka si spletla začátek a dorazila později, takže děti (a rodiče) byli již právem značně nervózní. Naštěstí vše klaplo, jen v nastalém zmatku jaksi všem uniknul start první borkyně Aničky, která si - již za hlasitého fandění parťáků z oddílu - doběhla pro bronz. Vzápětí její sestra Amálka všechny soupeřky hladce převálcovala a s předstihem zvítězila. Mia doběhla se slzičkami, ale velmi pěkně, navzdory hlubokému písčitému terénu. Pro Natálku to byla závodní premiéra, která ji krapet zaskočila, ale do cíle se řítila raketovou rychlostí, za mohutného povzbuzování všech přítomných.

Kuba s Honzou opět dali do závodu všechno a skvělými výkony vybojovali stříbrné medaile, pro tu svou si Honza sprintoval dokonce s úsměvem :-) Filip se už tolik nesmál, přesto běžel velmi dobře, jeho klasickým pohodovým stylem. Na Bětušku čekal první ze dvou závodů. Bezvadně si rozložila síly a v silné konkurenci doběhla na třetím místě. Velmi statečně si vedla Nelča, která přichází závodění na chuť! V posledním rozběhu se vedle sebe postavili Hynek, Roza a znovu Bětuška, která předvedla fantastický výkon - mezi staršími děvčaty se umístila na druhém místě! Roza si doběhla pro bronz. Adélka Smrkovská kvůli zdravotní pauze působí na závodech jako psychická podpora závodníků a na tréninku jako pravá ruka trenérky. Už se těšíme, až se zase postaví na start!

V Sosnové jsme získali celkem 7. medailí! Moc gratuluji!!

Výsledky ze závodu

- 3. místo Anna Horčičková
- 1. místo Amálka Horčičková
- 2. místo Jakub Novotný
- 3. místo Alžběta Smrkovská (900 m)
- 2. místo Alžběta Smrkovská (1350 m)
- 2. místo Jan Šťastný
- 3. místo Rozalie Marvanová
- 4. místo Hynek Vítek
- 5. místo Mia Kocůrková
- 5. místo Filip Novotný
- 6. místo Natálka Galvasová
- 8. místo Nela Novotná

Fototgrafie ze závodu

Na konci března se konají krosové závody v Sosnové u České Lípy. Startuje se nedaleko autodromu a pro běžce jsou připraveny lehce zvlněné, písčité trasy. 

Propozice ZDE.

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám