29.04.2023 Brniště

Poslední dubnovou sobotu se závodilo v Brništi. Od rána byla obloha zatažená a hustě pršelo. Na závodníky proto čekala rozmáčená trať, která připravila Aničku Horčičkovou o 1. místo, když ve finiši uklouzla. Její sestřička Amálka na trati spadla také, ale podařilo se jí rychle zvednout a pokračovat v závodu a co víc - nakonec doběhla na 1. místě! 

Nejpočetnější kategorie děvčat

20 závodnic se utkalo v kategorii, kde jsme měli nejsilnější zastoupení. Další zlatou vybojovala Adélka Smrkovská. Závodní pole děvčat doplňovaly borkyně Jovanka Ivanovici, Tonička Horčik a Bětuška Smrkovská. Chlapeckou část naší výpravy reprezentovali Hynek Vítek, který doběhnul na 6. místě v silné konkurenci a benjamínek Karlík Horčik, pro kterého to byla závodní premiéra! Na trať dlouhou 900 m se - se staršími děvčaty - postavily Adélka a Bětuška Smrkovské a doběhly na krásném 7. a 8. místě. Tereza závodila ve Vratislavicích, kde na 10 km trati doběhla 1. ve své kategorii.

Výsledky závodů v Brništi

8. místo Horčičková Anna (běh 100 m)
5. místo Hočík Karel
1. místo Horčičková Amálka (běh 200 m)
9. místo Horčičková Anna (běh 200 m)
1. místo Smrkovská Adéla (běh 300 m)
6. místo Horčičková Amálka (běh 300 m)
9. místo Smrkovská Alžběta (běh 300 m)
10. místo Horčik Tonička
14. místo Iovanovici Jovanka
6. místo Vítek Hynek 
7. místo Smrkovská Adéla (běh 900 m)
8. místo Smrkovská Alžběta (běh 900 m)

Fotografie z Brnišťského půlmaratonu

SHELMA Brnišťský půlmaraton 2023 - 8. ročník závodů v přespolním běhu Brnišťský půlmaraton má start a cíl v přírodním areálu Lesní zátiší na okraji obce Brniště. Trasa 8. ročníku závodů v běhu na 21,1 km a 10,55 km povede opět vesnicí Brniště, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, lesem, po obecních, polních a lesních cestách. (Mapka závodu zde)  Dále se uskuteční závody všech kategorií od předškolních dětí až po dorost a juniory, závod štafet na 4 x 5,275 km a veřejný běh na 3,7 km (více o časovém rozpisu běhů).

Pro děti bude k dispozici dětský koutek, tvořivé dílny, hry a další zábavné aktivity.

Závod bude zařazen do Českolipské okresní běžecké ligy. Havním závodem pro dospělé kategorie v rámci OBL 2023 je půlmaraton.
Místo akce: Brniště, okres Česká Lípa
Termín:  sobota 29. 4. 2023 od 10:00 dětské závody, od 12:00 hlavní závody
Pořadatelé: Podralský nadační fond ZODZOD Brniště a.s.  Atletický oddíl Sportovního klubu ZŠ Jablonné v Podještědí o.s. 

Start/cíl: areál Lesní zátiší v Brništi
Registrace:   Elektronická registrace pro hlavní tratě (21,1 km, 10,55 km, štafety),
Pro všechny tratě registrace v místě startu od 9:00, nejpozději 45 minut před startem čipově měřených závodu a 30 min. před startem ručně měřených závodů.
Trať: Hlevní trať byla v roce 2015 změřena a certifikována podle metodiky IAAF/AIMS. Pro letošní rok nám již certifikace vypršela. Připravili jsme tři drobné změny, přibližně na 7,5-tém km vynecháme oběh parčíku, na 9. km vyběhneme z hlavní silnice o 50 m dříve a přibližně od 9,5-tého km se trať odkloní z asfaltové cesty do luk k lesu. Délka hlavního okruhu po změnách může mít odchylku (cca. +,- 100 m).     

Pokud máte jakékoliv nápady, připomínky nebo otázky, neváhejte nás kontaktovat.
Více zde: https://brnistsky-pulmaraton.webnode.cz/

 

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám