16.09.2023 Zbynský krpál

Ve Zbynech to opět žilo. Místní sportovní nadšenci organizovali desátý ročník Zbynského krpálu. Nesměli chybět závodníci z našeho oddílu, které nově doplnili Honzík s Miou, pro něž to byla závodní premiéra! 

Sluší se vypíchnou tři statečné, kteří si kromě své trasy, která vedla do prudkého kopce, přidali také Zbynskou míli, na jejímž začátku se vybíhal celý kopec, který pokračoval také na lesní cestu, od níž se pak terén překlopil a běželo se až do cíle z kopce - s jedním malým výběhem. Terén byl však nejen kopcovitý, ale také kamenitý, zkrátka opravdový kros o délce téměř dva kilometry! Zbynskou míli se zaběhli Amálka - 2. místo, Hynek - 3. místo a Honzík - 4. místo.

Děti se postavily prudkému kopci nebojácně čelem

Holky i kluci ze sebe vydali opravdu veškeré síly, protože krutý kopec nikomu nic nedaroval. Hned v prvním rozběhu získala Anička Horčičková stříbro a její sestra Amálka ve svém závodě vyhrála zlato. Kubík Novotný si fantastickým způsobem doběhl také pro zlato a Honzík Čejka, který měl v nohách už Zbynskou míli doběhl opět na 4. místě. Mia, pro kterou to byla závodní premiéra si se slzičkami doběhla pro stříbro,  stejně jako Jovanka, ta ovšem s úsměvem :-) Filip běžel v pohodě a také rozdával úsměvy a Hynek, pro kterého to byl po míli také druhý závod, získal opět bronz.

Výsledky ze závodů ve Zbynech

3. místo Anička Horčičková
1. místo Jakub Novotný
1. místo Amálka Horčičková
4. místo Jan Čejka
3. místo Jovanka Iovanovici
2. místo Mia Kocourková
1. místo Filip Novotný
3. místo Hynek Vítek

2. místo Amálka Horčičková
3. místo Hynek Vítek
4. místo Jan Čejka

Fotografie ze závodů

Závody v obci Zbyny jsou za rohem, proto na ně nejspíš vyrazí mnoho závoďáků. Pro děti bývá připraveno skvělé zázemí, spousta dobrého občerstvení, ceny pro každého a opékání buřtů na konec. Tento závod není zařazen v seriálu závodů OBL českolipska, přesto se na něj vyplatí vyrazit, právě pro jeho skvělou atmosféru.

Propozice na Zbynský krpál.

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám