14.10.2023 Běh okolo Lemberka

Běh kolem Lemberka se konal za neobvykle příznivého počasí. Tradičně přilákal mnoho závodníků, navzdory - nebo možná díky - těžkému profilu. Pro děti byly připraveny tratě na louce a v kopcích. 

Terezka, která se na trať vydala jako první, bojovala nejen se soupeřkami, ale také s nesportovním chováním vítězky. Pořadatelé se rozhodli neřešit její strkání do ostatních a start o parník dřív, než vyběhla děvčata za ní. Není to dobré kvůli dětem, které si ze závodu odnesou poučení, že pravidla fair - play ve sportu neplatí a to je opravdu škoda! Přesto Terka doběhla na krásném druhém místě.

Děvčata nemohla soutěžit ve vyšší kategorii 

Protože si každý pořadatel upravuje pravidla podle svého, nebylo holkám Smrkovským umožněno soutěžit v kategorii mladších žákyň. Připravily se tak o cenné body do žebříčku celkového hodnocení v OBL. Ve své kategorii získaly krásná umístění, jako vždy. Roza s Nelčou ji statečně sekundovaly v jejich kategorii. Mužskou část výpravy zastoupil Štěpán, který dosáhl na stupeň nejvyšší!

Výsledky a fotografie z Běhu kolem Lemberka

Dětské závody

1. místo Štěpán Nevole
2. místo Terezka Štorkánová
2. místo Adélka Smrkovská
4. místo Kateřina Štorkánová
9. místo Alžběta Smrkovská
12. místo Rozalie Marvanová
13. místo Nella Novotná

Běh 2 500 m
6. místo Kateřina Štorkánová

Běh 5 000 m
5. místo Lenka Štorkánová

Běh 10 000 m
7. místo Karel Štorkán

 

Blížíme se do finále. V kalendáři Oblastní běžecké ligy nás čekají již poslední tři závody. Prvním je Běh okolo Lemberka v Jablonném v Podještědí. Pro děti jsou připraveny trasy v náročném terénu a v kopci. 

Propozice na Běh okolo Lemberka.

 

 
Úvodní stránka       Novinky       Kontakt       Napište nám